Jakie buty damskie sprawdzą się na zimę w Polsce?

Kupno wygodnych, a zarazem estetycznych butów na okres kilku zimowych miesięcy to konieczność, od której można uciec tylko przez wyprowadzkę w tropiki. I choć ich rozmaitość propozycji na rynku obuwniczym ułatwia znalezienie butów idealnych, zawartość każdej półki z podpisem ‚buty zimowe’ niestety tego nie gwarantuje. Potrzebne jest zawężenie pola poszukiwań – oszczędzi to czas, pieniądze oraz pozwoli się cieszyć ciepłym, eleganckim obuwiem aż do wiosny. Aby to zrobić, warto jednak uwzględnić kilka kwestii.

Styl i komfort zarazem

buty na zimę stylizacjaPrzymus sięgnięcia po buty niedopasowane do stroju to dla wielu kobiet sposób na skutecznie popsuty humor. Niestety, pogoda bywa nieubłagana, a przeziębienia czy przemarznięcia lepiej nie ryzykować. Dlatego modne buty damskie, które sprostają polskim zimowym warunkom, nie mogą po prostu wyglądać dobrze. Kierowanie się impulsem przy ich zakupie może prowadzić do sytuacji, w której fakt, że pasują do szalika czy płaszcza, zupełnie przestanie cieszyć. Trudno bowiem odczuwać radość, gdy mróz wydaje się przedostawać aż do kości, a przepuszczalna tkanina buta pozwala wlewać się do środka zimowej chlapie z ulicy.

Całe szczęście w przypadku butów zimowych wygoda w użytkowaniu nie musi się w żadnym razie wykluczać z estetyką. Każdy dobry sklep online z butami damskimi ma w swojej ofercie obuwie, które spełnia wszystkie poniższe kryteria, a przy tym cieszy oko.

Buty wielofunkcyjne – na deszcz, śnieg i lód

Polska zima od wielu lat stanowi pasmo zmieniających się ciągle, często bardzo zaskakujących warunków pogodowych. Zmiany związane z ociepleniem klimatu nie oszczędzają i naszego kraju. Stąd sytuacje, gdy możemy się cieszyć słońcem i niemal jesienną atmosferą aż do grudnia, by w jego ostatnich dniach wpaść do pół łydki w zaspy.

Przy wyborze butów trzeba się kierować tymi ograniczeniami. Pierwszą kwestią będzie rodzaj podeszwy – nie powinna być zupełnie gładka, gdyż musi zapewnić stabilny krok właścicielce zarówno po deszczowych ulicach, jak oblodzonych chodnikach. Materiał wykonania, jak i fason powinny gwarantować odporność na śnieg, deszcz, a także (zwłaszcza w miastach) sól drogową, którą w nadmiarze posypywana jest każda powierzchnia przy opadach śniegu.

Dobrze byłoby, gdyby buty zimowe były nieco wyższe, zapewniając kostce ochronę. Botki czy trzewiki to dobre rozwiązanie. Należy też uwzględnić rodzaj zapięcia – zamek może się okazać lepszą opcją od sznurówek, których chyba nikt nie lubi po nagłym rozwiązaniu się wykręcać ze śniegu i wody.