Modna stylizacja na weekendowy wypad w góry

Zima to świetny okres na to, aby w weekendy naładować baterie podczas krótkiego wypadu za miasto. Najczęściej wybieranym miejscem podróży są oczywiście góry, chociaż nie brakuje także miłośników polskiego morza, czy innych, mniej obleganych miejsc. Chociaż zima kojarzy się wszystkim z ubieraniem na tak zwaną cebulkę, to wcale nie oznacza, że nie można przy tym wyglądać stylowo. Jak zatem modnie ubrać się na weekend w górach? Odpowiedzi na to pytanie zostały przedstawione w dalszej części dzisiejszego poradnika.

Modne stylizacje

stylizacja zima

Kurtka, czy płacz?

W kwestii odzieży wierzchniej wszystko zależy od tego, w jakim celu zamierzamy odwiedzić góry. Inne ubranie założymy do zdobywania szczytów, jeszcze inne do spacerów po ukochanych Krupówkach, czy innym uwielbianym przez Polaków miejscu. Załóżmy, że wybieramy tę drugą opcję. Wiele kobiet nie lubi zakładać puchatych płaszczy, czy kurtek, ponieważ dodają kilogramów i niekoniecznie wygląda się w nich zmysłowo. Warto jednak zaznaczyć, że producenci odzieży coraz częściej tworzą o wiele ciekawsze fasony, które wypełnione są innymi materiałami niż puch. Warto pomyśleć także o odzieży termicznej, która nie tylko trzyma ciepło, ale także odprowadza wodę. Na tego typu bieliznę śmiało, można założyć nieco cieńszą kurtkę, czy płaszcz.

Jakie buty wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem dla osób aktywnie chodzących po górach są buty trekkingowe, jednak ich koszt bardzo często przewyższa budżet wielu osób. Poza tym ubierane są tylko „od święta”, więc warto przeznaczyć te środki np. na trapery damskie zimowe, które świetnie sprawdzają się w każdej codziennej stylizacji. Modne trapery damskie dostępne są w wielu sklepach internetowych, więc ich zakup nie powinien sprawiać żadnej trudności. Buty tego typu są często ocieplane, co jest dodatkowym atutem, jeżeli spadnie śnieg, czy niska temperatura da się we znaki. Całość stylizacji warto uzupełnić o stylowe czapki z pomponem, szalik i rękawiczki.