Najmodniejsze rodzaje kozaków

Najlepsze buty na zimę to kozaki. Powinna je mieć w swojej garderobie każda kobieta. A jeszcze lepiej, gdyby miała ich kilka i żonglowała nimi w zależności od upodobań. Kozaki damskie to kwintesencja stylu i dobrego smaku. Z tego powodu, warto przyjrzeć się im bliżej.

Muszkieterki

Czarne wysokie kozaki za kolano Rockstar 1

To bardzo wysokie kozaki damskie. Sięgają często za połowę uda lub za kolano. Podkreślają kształt łydki i wydłużają całą nogę. Górna część cholewki jest wywinięta. Kobieta ubrana w nie wygląda zgrabnie i pociągająco. To bardzo modne kozaki damskie na zimę, bo zapewniają nodze niezbędne ciepło i ochronę przed wilgocią. Można nosić je z legginsami lub ze spódnicami.

Oficerki

Przypominają dawne buty wojskowe. Mają sztywną i płaską podeszwę lub bardzo niski obcas. Zwyczajowo używano ich do jazdy konnej. Z tego, powodu ich wygląd jest bardzo praktyczny. Mimo to, są to modne kozaki damskie na zimę. Płaska podeszwa jest bezpieczna przy poruszaniu się po śniegu i lodzie. Nadają się na codzienne wyjścia. Nie są tak wyzywające jak muszkieterki.

Kowbojki

To buty z amerykańskim rodowodem. Stylem nawiązują do obuwia noszonego na farmach. Mają wycięcia w cholewce, które umożliwiają włożenie w nie spodni. Mają płaską podeszwę lub niewielki obcas. Są to buty do pracy, więc powinny być jak najbardziej praktyczne.

Kozaki klasyczne

To bardzo szerokie i różnorodne pojęcie. Mieszczą się w nim wszystkie buty, które są wysokie do połowy łydki. Charakterystyczne dla nich jest zamontowanie suwaka na całej długości. Umożliwia to szybkie ich wkładanie i zdejmowanie. Najczęściej wykonane są ze skóry, jej imitacji lub zamszu. Kozaki damskie na zimę mogą występować we wersjach na płaskiej podeszwie, szpilce lub wszystkich rodzajach obcasów, które są pomiędzy nimi. Dzięki temu, kozaki nadają się dla każdej kobiety. Można zakładać je do dżinsów i sportowych stylizacji, tak samo – jak można włożyć je do eleganckiej sukni na wielkie wyjście. Pasują do każdej figury, wydłużają nogę i wysmuklają łydkę.