Postaw na jakość a nie ilość przy wyborze obuwia

Panie słyną z tego, że posiadają w swoich garderobach niezliczoną par butów, które różnią się między sobą stylem, kolorem, wzorami oraz dodatkami. Wiele z nich kupuje buty ze względu na ich walory wizualne, nie przykładając większej uwagi na jakość. To duży błąd, gdyż jeden model sprawdzonych dobrych jakościowo butów posłuży dłużej niż kilka słabszych par. Jak więc kupować buty? Podpowiedź poniżej.

1. Wygoda przede wszystkim


Wiele pań w butach ceni przede wszystkim wygodę i uniwersalność.
Takie modele zazwyczaj służą i do pracy, i na wyjścia na miasto oraz na wieczory spędzane w kawiarniach i rejestracjach. Wygodne buty muszą być odpowiednio dobrane do stopy – nie mogą być ani za duże, ani za małe. Stopa musi w nich swobodnie oddychać – tym samym, wszystkie sztuczne materiały oraz plastikowe wykończenia są złym pomysłem.

2. Buty na trening czy na co dzień?


Co ciekawe, wiele z pań (i to w każdym wieku) upodobały sobie sneakersy. Modne sneakersy damskie to inaczej buty sportowe o charakterystycznym dla siebie kształcie i wyglądzie. Ich cechą szczególną jest grubsza podeszwa lub koturna. Co ciekawe, ten model butów (mimo, iż zaliczany jest do obuwia sportowe) nie tylko nadaje się na treningi, ale także spokojnie można je nosić do codziennych, casual-owych stylizacji, a nawet świetnie się sprawdzą przy glamourowych outfitach. Modne sneakersy damskie to jeden z tych rodzajów obuwia, co panie chętnie noszą o każdej porze roku – doskonale wyglądają one zarówno do szortów i koszulek, jak i do długich płaszczy czy skórzanych ramonesek. Te buty mają jeszcze jedną zaletą – dzięki podwyższeniu, optycznie wyszczuplają sylwetkę.

3. Klasyka


Zamiast iść ślepo za trendami i kupować buty, na które namawiają klientki magazyny modowe oraz reklamy obuwia – lepiej znaleźć swój styl i postawić na klasyczne, ponadczasowe rozwiązania. Kupując buty, dokładnie zawsze należy przemyśleć ich kolor, design, dodatki. Warto także wyobrazić sobie, do jakich stylizacji można je nosić oraz jak często dany model będzie na stopach swojej właścicielki. To ważne, gdyż często nietrafione modele giną w szafach. Lepiej więc wydać więcej na buty oryginalne od sprawdzonych, dobrych marek.