Czy warto kupić klapki robocze? Czym różnią się od zwykłego obuwia?

Wiele osób zastanawia się, czym różni się tradycyjne obuwie od roboczego? Dużo osób stwierdzi, że być może tylko nazwą. Jednak nie jest to zgodne z prawdą. Obuwie robocze wytwarzane jest z zupełnie innych materiałów i przystosowane do wielu warunków panujących w miejscach pracy. Zwykłe obuwie może być co najwyżej antypoślizgowe lub wodoodporne.  

Jakość obuwia wpływa na komfort pracy

klapki robocze

Zwykłe obuwie, przystosowane jest do użycia w codziennych warunkach i nie jest w stanie zapewnić takiego komfortu pracy jak specjalne obuwie robocze. Produkowane jest z wielu różnorodnych materiałów, które mogą chronić ciało przed różnorodnymi czynnikami. Bardzo często posiadają podeszwy o profilu ortopedycznym, które maksymalnie poprawiają wygodę użytkowania, aby po całym dniu pracy nogi nie stawały się ciężkie i bolące. Latem byty mają być przewiewne, natomiast zimą powinny w odpowiedni sposób dawać uczucie ciepła.

Klapki robocze a klapki zwykłe

Kupując klapki robocze, mamy pewność, że spędzając na nogach wiele godzin każdego dnia, buty zapewnią odpowiedni komfort, dzięki wkładce ortopedycznej. Zwykłe buty najczęściej posiadają wkładkę skórzaną, która nie jest wyprofilowana, a tym samym nie daje takiej wygody jak wspomniane klapki robocze. Jednocześnie buty do pracy są stworzone z lekkich materiałów, dzięki czemu wpływają na komfort pracy. W butach tych nie ma również elementów uwierających czy uciskających, które przez wiele godzin pracy mogłyby przyczynić się do uczucia dyskomfortu nóg.