Dobrej jakości szczotki do obuwia

Szczotki używane do czyszczenia są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać produkt idealny do swojego obuwia.

Woski do czyszczenia obuwia

Dzięki wysokiej zawartości lotnych rozpuszczalników pasty do butów na bazie wosku twardnieją po aplikacji, zachowując połysk. Szczotka do butów to niezbędny element podczas czyszczenia oraz pielęgnacji. Warto zainwestować w dobrej jakości szczotkę, która posłuży użytkownikowi przez wiele lat. Pasty do butów również cieszą się sporą popularnością w dzisiejszych czasach. Składają się one ze zwykłych trzech składników: wosków, ciekłego nośnika i barwników.

szczotka do zamszu

Buty zamszowe

Szczotka do butów powinna być odpowiednio dobrana. Na przykład buty zamszowe muszą być czyszczone inną szczotką niż buty lakierowane. Jest to naprawdę bardzo ważne, ponieważ w ten sposób obuwie zachowa swój piękny i niepowtarzalny wygląd. Szczotka do zamszu na przykład sprawi, że materiał ten będzie lśnił i prezentował się jak nowy przez cały okres użytkowania – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. W składzie wosków do czyszczenia butów wymagane są emulgatory i środki powierzchniowo czynne. Należą do nich amoniak i różne inne środki. Woski są często pewną mieszaniną wosku pszczelego, wosku montanowego i jego utlenionych pochodnych. Tego typu produkty są naprawdę dobrej jakości. Szczotka do zamszu z dodatkiem takiego wosku sprawi, że obuwie będzie wyglądać perfekcyjnie.