Jak stylizować męskie obuwie sportowe?

Buty sportowe męskie nike białe

Konserwatywni znawcy mody jeszcze kilkanaście lat temu uważali, że buty męskie sportowe powinno nosić się tylko i wyłącznie w czasie treningu. Ewentualnie pasują do niezobowiązującej stylizacji składającej się z ulubionych jeansów i bluzy sportowej. Na szczęście to już dawno przeszłość. Obecnie obowiązująca moda pozwala nam na zdecydowanie więcej luzu. Swobodniej możemy bawić się aktualnie obowiązującymi trendami i konwenansami.

Jak stylizować buty sportowe męskie?

Po pierwsze zastanówmy się, na jaką okazję ma być dana stylizacja. Jeśli wybieramy się na spotkanie ze znajomymi, to najprawdopodobniej możemy pozwolić sobie na zdecydowanie więcej. Możemy zaszaleć z kolorem obuwia czy z fasonem. Schody zaczynają się, gdy chcemy nosić buty sportowe męskie do pracy…

Na początek zorientujmy się, jaki dress code obowiązuje w danej firmie. Są miejsca, gdzie zawsze obowiązuje bardzo formalny styl i noszenie odzieży sportowej jest po prostu niedopuszczalne.

Natomiast w niektórych firmach dopuszczalne jest noszenie obuwia sportowego, zwłaszcza w piątki. Własnie w ten dzień normy dotyczące ubioru ulegają rozluźnieniu. Nie oznacza to jednak, że możemy sobie pozwolić na całkowity luz. Pamiętajmy, że mimo wszytko jesteśmy nadal w pracy. Dlatego wybierajmy raczej klasyczne wzory i kolory.

Z zupełnie inna sytuacją mamy do czynienia w tak zwanej branży kreatywnej. W miejscach takich, jak agencje reklamowe zazwyczaj możemy zaszaleć ze strojem. Ba, oryginalny strój jest często wyrazem naszej indywidualności i kreatywności.

Kiedy nasze buty sportowe powinny zostać w szafie?

Obuwie sportowe nie pasuje do wyjątkowo formalnych okazji. Takich, jak ślub, pogrzeb czy rozmowa o pracę. Pamiętajmy, że nasz strój, to także forma wyrażenia szacunku dla innych osób. Dlatego na te wyjątkowe dni załóżmy klasyczne półbuty.