Jakie botki damskie wybrać?

Wraz z nadejściem chłodniejszych, wietrznych dni należy właściwie zadbać o odpowiedni komfort stóp. Obuwie może skutecznie ochronić przed przeziębieniem i innymi, sezonowymi chorobami, jak i zapewnić stylowy look. Odpowiednio dopasowane buty to przede wszystkim komfort na co dzień, ale także przyjemne ciepło i skuteczna izolacja od zimnego podłoża. Zimą każdy dąży do tego, aby osiągnąć jak najlepszy komfort termiczny, a warstwa ocieplenia może taki efekt właśnie zagwarantować. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów obuwia są botki damskie skórzane, ocieplane.

Czym wyróżniają się ocieplane botki damskie?

Botki cechują się cholewką, która sięga powyżej kostki, przez co skutecznie izoluje dopływ zimnego powietrza. Ciepłe wnętrze zabezpiecza stopę przed mrozem i gwarantuje wyjątkową miękkość i komfort, nawet podczas długiego użytkowania. Najbardziej podstawową ich formą są czarne lub brązowe modele. Niemniej jednak, dostępne są także kolorowe botki damskieCiekawą propozycją są także botki damskie z różnego rodzaju ozdobnymi klamrami, wstążkami, cekinami.

czarne botki damskie

Botki damskie – jakość i wygoda

Botki produkowane z naturalnej skóry gwarantują właściwą cyrkulację powietrza, przez co stopa właściwie oddycha i nie przegrzewa się. To z koeli sprawia, że mniejsze jest ryzyko pojawienia się przykrego zapachu związanego z potem. Nawet po wielogodzinnym użytkowaniu stopa jest wciąż świeża. Naturalna skóra zapewnia również wytrzymałość, mniejszą podatność na uszkodzenia czy trwałość obuwia. Najważniejsza jest jednak prawidłowa ich pielęgnacja. Konserwacja i czyszczenie- zgodne z zaleceniami producenta-  sprawiają, że obuwie jest odpowiednie do użytku przez kilka sezonów. Producenci gwarantują kilka typów botków skórzanych, w  tym przede wszystkim produkowane ze skóry:

  • licowej,
  • lakierowanej,
  • nubuku
  • zamszu.

Każda ze wskazanych rodzajów skór ma inne właściwości i wygląd. Ponadto konkretne modele mogą się również różnić modelem zapięcia czy ewentualnymi dodatkami, które wpływają na ich ostateczny wygląd.