Płaszcz męski na nadchodzący sezon

Płaszcz męski, znany również jako surdut, to klasyczna odzież wierzchnia dla mężczyzn. W przeszłości różnorodne fasony płaszczy były symbolem statusu społecznego. W dzisiejszych czasach wiele osób nosi płaszcze jako odzież codzienną. W czym najlepiej czują się panowie? Jak wybrać płaszcz męski dwurzędowy? Jak stworzyć elegancki zestaw na dzień i na wieczór z płaszczem dwurzędowym w roli głównej? 

Płaszcz nie tylko na zimę

Płaszcz męski może być eleganckim i stylowym dodatkiem do każdego stroju. Długość, krój i styl męskiego płaszcza odzwierciedlają jego styl, charakter, upodobania. Krótkie płaszcze noszą przeważnie panowie, którzy cenią wygodę i komfort. Młodzi mężczyźni dobrze wyglądają, gdy taki płaszcz zestawiają z jeansami, trampkami, dopasowanymi koszulami lub swetrami. Idealny model powinien zakrywać uda i sięgać nie niżej niż biodra. Długi płaszcz z kolei wybierają zazwyczaj dojrzali panowie. Ci, co chodzą na co dzień w garniturach, w koszulach eleganckich doskonale łączą płaszcz maxi z typowo wieczorowymi ubraniami. Warto zwrócić uwagę na modny w tym sezonie płaszcz w stylu wojskowym, ja i eleganckie trencze, które z pewnością dodadzą uroku każdej, nawet najprostszej stylizacji. Ten model jest dłuższy niż zwykłe płaszcze i ma wiele kieszeni, pagony na ramionach oraz mnóstwo ozdobnych guzików. Mają również wyższe dekolty, które bardziej eksponują kołnierzyki.

Jak wybrać płaszcz męski dwurzędowy do konkretnej sylwetki?

Płaszcze mogą być również dopasowane do różnych typów ciała. Odcinany kołnierzyk podkreśla smukłą szyję i wyćwiczony tors. Panowie wybierając płaszcz do kolan, liczą na to, że taki model doskonale wysmukli i optycznie wyszczupli ich sylwetkę. Trencze do połowy uda doskonale wyglądają na niskich mężczyznach. Nie przeciążają sylwetki i co najważniejsze, nie zmieniają proporcji sylwetki. W przypadku noszenia na co dzień takiego płaszcza, pojedyncza kieszeń na piersi ułatwia dyskretny dostęp do telefonu komórkowego lub portfela. Pojedyncze lub podwójne otwory wentylacyjne pozwalają kontrolować ilość powietrza wlatującego i wypływającego z ubrania, zapewniając jednocześnie komfort podczas ruchu. Kaptur może zapewnić ciepło w chłodniejsze i deszczowe dni, jednocześnie utrzymując włosy z dala od twarzy podczas ruchu. 

Trendy na 2022/2023

Świat mody uwielbia aktualizować klasyczne style odzieży nowymi pomysłami. Klasyczny surdut istnieje od wieków i nadal jest noszony przez wiele osób. Jednak projektanci mody skupiają się teraz na szczupłych mężczyznach, a nie na masywnych. Taki fason płaszcza był dyktowanym trendami mody kilkadziesiąt lat temu, ale teraz także panowie chętnie powracają do tego, co było modne raptem kilkanaście lat temu. Projektanci tworzą nowe style w oparciu o potrzeby klientów. Mężczyźni poszukujący płaszczy w stylu parki lub trenczu uważają, że te modele są najlepsze na jesień i zimę, gdyż pasują do wielu klasycznych ubrań. Projekty płaszczy ewoluowały na przestrzeni wieków, aby odpowiadać potrzebom mody męskiej. Do niedawna tylko żołnierze nosili eleganckie, długie płaszcze. 

Obecnie jednak coraz więcej młodych, jak i dojrzałych panów po nie sięga, gdyż są niezastąpione podczas srogich zim. Do choćby takiego jak w Dstreet płaszcza dwurzędowego dla mężczyzn bez problemu dobrać można modne dodatki. 

Klasyka zawsze na topie

Klasyczny surdut jest dziś nadal preferowany przez wielu jako formalna odzież dla mężczyzn. Długość, krój i styl mogą odzwierciedlać gust, styl oraz zawód mężczyzny. Co ważne, tego typu modele nie tylko zarezerwowane są na wieczór. Coraz częściej można zobaczyć panów w takich płaszczach również w ciągu dnia i to w naprawdę świetnych stylizacjach. Najlepiej wygląda w połączeniu z eleganckimi spodniami i dopasowaną koszulą z kołnierzem. Można zestawić go również z t-shirtem, jeansami i trampkami jeżeli chce się uzyskać luźny, swobodny look. Na jesień i zimę taki płaszcz będzie jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. W wielu szafach dobre płaszcze wiszą nawet przez kilka lat i cały czas dobrze wyglądają, a panowie chętnie zakładają je na co dzień, jak i na specjalne okazje.