Trampki damskie – must have każdej kobiety

Trampki damskie to taki rodzaj obuwia, który powinien znaleźć się w garderobie każdej kobiety, niezależnie od wieku. Trampki należą tradycyjnie do kategorii butów sportowych, ale w ostatnich latach obserwujemy, że to wielki hit modowy na wiele okazji. Nie można ich nie mieć, trampki dopełniają damską stylizację, nadają jej swoistego dopełnienia. Trampki pomogą złagodzić charakter naszego ubioru – nadadzą mu lekkości i złagodzą formalny wydźwięk stylizacji. 

Moda na trampki damskie

Trampki stały się już obuwiem kultowym, jak to się stało? Kiedyś częściej usłyszałabyś, kiedy i gdzie w trampkach chodzić nie wypada – a dziś nie wypada nie mieć choćby jednej pary trampek w swojej szafie. Trampki wykonane są z miękkiej gumowej podeszwy i płóciennego wierzchu. Mogą mieć różne „noski” – szersze i węższe oraz różne kolory części szytej z płótna. Oczywiście pewne modele zarezerwowane są dla szyjących je marek jednak kształt, forma trampek w rozumieniu ogólnym jest taki sam. Trampki zwyczajowo wiązane są na sznurówki, choć dostępnych jest wiele modeli na rzepy lub też trampki są jedynie wkładane; nie posiadają ani sznurowadeł, ani rzepów. Początki trampek sięgają odległych lat, były to buty przeznaczone do uprawiania sportu, a także dla armii. W Polsce też szyto trampki z przeznaczeniem do pieszych wycieczek a dziś niemal każda firma obuwnicza czy odzieżowa ma swoim asortymencie trampki. Trampki są popularne, chętnie kupowane i noszone przez wszystkich bez wyjątku. Trampki damskie dostępne są tutaj w wielu modelach do wyboru: krótkie, dłuższe, w szerokiej palecie kolorystycznej. 

Trampki – jakie sobie kupić i jak je nosić?

Trampki dla kobiet sprawdzą się jako obuwie na wiosnę, lato i jesień. Jeśli planujemy ich zakup, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, model i oczywiście kolor. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, z jakich materiałów wykonany jest nasz przyszły zakup – sprawdźmy wkładkę, czy nie ma tam sztucznego materiału, który mógłby odparzać nam stopy. Przyjrzyjmy się, czy guma podeszwy ładnie i dobrze przylega do materiałowej części trampek (nie chcemy, aby but nam się odklejał). Trampki damskie powinny ładnie prezentować się na stopach, należy zakupić odpowiedni dla siebie model i rozmiar butów, tak abyś mogła czuć wygodę podczas ich użytkowania. Kolor trampek powinnyśmy dobrać do strojów, jakie posiadamy w szafie – warto pomyśleć o neutralnym kolorze, który będzie do wszystkiego nam pasował, np.kolor biały czy czarny. Inne kolory są jak najbardziej do przemyślenia, ważne jest, abyśmy czuły się w swoich trampkach lekko i komfortowo. 

trampki damskie białe z żółtymi dodatkami

Do czego włożyć trampki?

Trampki damskie pasuję niemalże do wszystkiego:

  • do spódnic, sukienek,
  • jeansów
  • szortów
  • eleganckich garniturów ze sportowym sznytem.

Trampki damskie „przełamują” czasem sztywny, może nazbyt elegancki look. Zachęcamy do zakupu trampek, które są świetnym elementem dopełniającym damskie stylizacje.