Uniwersalny model butów męskich

Elegancko, luźniej, młodzieżowo, sportowo, gustownie – przymiotników odnoszących się do stylu męskiego ubierania jest bardzo wiele, a powyższa lista jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Każdy mężczyzna chce dobrze wyglądać, choć trzeba zauważyć, że nie każdy wie jak tego dokonać, nawet wtedy gdy w szafie posiada stylowe modele ubrań. Warto zatem rozpocząć tworzenie stylizacji od doboru odpowiednich butów.

Od butów, aż po czubek głowy

Obuwie często jest podstawowym czynnikiem świadczącym o wizerunku człowieka. Warto, aby każdy zdał sobie z tego faktu sprawę, bowiem wielu ludzie ocenę świeżo poznanej osoby rozpoczyna właśnie od zwrócenia uwagi na jej buty. Niedbalstwo w tym zakresie, szczególnie w kręgach biznesowych, może przekreślić szansę na osiągnięcie sukcesu.

dodatk męskie, buty derby

Sięgając po buty wypada więc wiedzieć, czy będą pasowały do stylu preferowanego przez daną osobę. Można też rozwiązać ten problem sposobem, polegającym na sięgnięciu po buty derby, będące modelem na wskroś uniwersalnym.

Element, podkreślający elegancję

Wyróżnikiem butów derby spośród innych rodzajów męskiego obuwia jest zastosowanie w ich konstrukcji tzw. otwartej przyszwy. W elemencie tym montowane są oczka do przewlekania sznurówek. W przypadku otwartej przyszwy jest ona ruchoma i rozkładana na boki, co dodaje butom elegancji, a przy tym pozwala na umieszczenie na przyszwie dodatkowych elementów ozdobnych.

Dzięki takiej konstrukcji butom derby praktycznie nie zdarza się nie pasować do odzieży, ubranej przez mężczyznę. Sprawdzą się dobrze zarówno w zestawieniu z garniturem, jak i z luźniejszą koszulą ze spodniami jeansowymi. Taka uniwersalność przesądza o tym, że każdy mężczyzna powinien mieć tego typu obuwie w swojej szafie.