Czy warto kupić gumowe buty?

Chmury są coraz niższe, kałuże coraz głębsze, a myśl o zakupie kaloszy coraz częściej przechodzi Ci przez głowę. Kto chce zamoczyć stopy w wodzie? Nikt, rzecz jasna. Ale czy chciałbyś chodzić w gumowcach? Ciekawe pytanie… Komfort jest kwestią czysto osobistą, a każde obuwie ma swoje wady i zalety

Należy stosować wkładki z wyraźnym podparciem do butów gumowych

Wkładki do gumowych butów zapewniają bardziej stabilne ułożenie stopy w butach gumowych: stopa nie ślizga się w nich, a but leży bardziej przytulnie i wygodnie. Minimalizują one również ryzyko obrócenia się stopy do wewnątrz. Idealnie byłoby, gdyby producent butów wykonał parę wkładek dostosowanych do stopy, ale w większości przypadków wystarczy gotowy model. Większość butów gumowych posiada sztywny element z tworzywa sztucznego, który podpiera łuk stopy, a także warstwę amortyzującą pod piętą, która zapewnia większy komfort podczas długotrwałego chodzenia.

buty gumowe

Co zatem można powiedzieć dobrego o butach gumowych?

Co najważniejsze: gumowe buty nie zamoczą Ci stóp. Oznacza to, że nie trzeba się martwić o pogorszenie samopoczucia, przynajmniej z tego powodu. Nie trzeba siedzieć w pomieszczeniu z mokrymi stopami. Nie trzeba nosić dodatkowych skarpetek na zmianę.

Buty gumowe to uniwersalne rozwiązanie do pracy. Dlatego po wyjściu z błota czy kałuży wystarczy przetrzeć gładką powierzchnię szmatką (nie zaszkodzi kilka kropel gliceryny dla nadania połysku) i znów są jak nowe. W sklepie BHP-Gabi do wyboru są różne modele, jest wiele kolorów, od jaskrawych po ciemne, dyskretne. Z ociepleniem lub bez.