Jakie klapki dziecięce na plażę

Buty dla dziecka na lato powinny być wygodne, dlatego też tak dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko sandały, ale również klapki dziecięce. Odpowiednio zaprojektowane buty zapewniają nie tylko wysoki komfort w noszeniu, ale co najważniejsze pomagają dziecku w prawidłowym chodzeniu. Klapki wykonane z odpowiednich materiałów nawet podczas dużych upałów nie obcierają i co najważniejsze ograniczają pocenie się stóp. Dla dzieci najbezpieczniejszym wyborem są klapki profilaktyczne.

Jakie klapki wybrać na plażę?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że małe dziecku po piasku powinny biegać zawsze na boso. Tyko w ten sposób można ćwiczyć mięśnie stopy, dzięki czemu można uniknąć płaskostopia. Zanim jednak dojdzie się na plażę trzeba pokonać dłuższy dystans i w tym zadaniu pomóc mogą porządne klapki dziecięce. Warto wyraźnie zaznaczyć, że wbrew pozorom klapki i japonki również doskonale ćwiczą stopy. W sandałach i klapkach należy odpowiednio napinać stopę, dzięki czemu pracują krótkie mięśnie stóp. Godne polecenia są przede wszystkim klapki z dość ciężką podeszwą, które doskonale nadają się co gimnastyki stóp. Mowa tutaj na przykład o popularnych drewniakach, które są dobrym wyborem nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych.

Wodoodporne klapki

Bardzo wiele dzieci lubi moczyć stopy w wodzie, dlatego też najlepszym wyborem są klapki wodoodporne. Wybierając klapki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby posiadały one odpowiednie wyprofilowanie oraz sztywny zapiętek. Podczas pływania nie odczuwa się własnego ciężaru ciała, dlatego też klapki powinny być idealnie dopasowane. Jeżeli buty nie będą posiadały dobrego zapięcia, to niestety szybko ześlizgiwać będą się w wodzie.

Piankowe klapki z gumką

W sezonie letnim dla małych dzieci najlepszym wyborem będą piankowe klapki z gumką, które doskonale trzymają się stopy. Klapki tego typu doskonale sprawdzą się nie tylko na plaży, ale również na basenie. Piankowe klapki znaleźć można również w hotelach, gdzie zakłada się je pod prysznic. Gumka trzyma dość dobrze, dzięki czemu klapki nie zsuwają się podczas ich użytkowania. Sporą zaletą piankowych klapek z gumką jest ich łatwość zakładania oraz to, że posiadają one giętką podeszwę. Ważne jest to, aby wybrać odpowiedni rozmiar klapek. Przy dużych modelach niestety wiele dzieci stawia nóżki na samych palcach. Wysokiej jakości piankowe kapcie z gumką można kupić już od 25 zł. Jedną z ich największych zalet jest nie tylko atrakcyjna cena, ale również to, że są łatwe w utrzymaniu czystości.